Kokouskutsu

Kuopion puutarhaseuran sääntömääräinen vuosikokous pidetään torstaina 22.2.2018 Savon koulutuskuntayhtymän Toivalan yksikön (Toivalan metsäkoulun) päärakennuksen luokkatilassa, Haapamäentie 1, Toivala. Tilaisuus alkaa klo 17.00 viherrakentamisen toimitiloihin tutustumisella, klo 17.30 alkaa vuosikokous, jonka aluksi kuullaan Sakkyn puutarhakoulutuksen esittely. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat. Lopuksi on uusien kotisivujemme esittely sekä juodaan Siilinjärven POP-pankin tarjoamat kokouskahvit. Ilmoittautuminen 15.2.2018 mennessä Riitta Utriaiselle kotisivujen kautta: www.kuopionpuutarhaseura.fi -> yhteydenotto -> ilmoittaudu tapahtumiin >vuosikokous tai sähköpostilla : sihteeri@kuopionpuutarhaseura.fi

Tervetuloa!

Kuopion puutarhaseuran hallitus

Info

c/o Anja Rämö
Vehmasmäentie 156
70870 Hiltulanlahti

Ota yhteyttä

Puutarhaseura on Puutarhaliitto ry:n jäsenjärjestö.

Rekisteriseloste

Lyhyesti

Kuopion Puutarhaseura ry on perustettu vuonna 1923. Seura on valtakunnallisen Puutarhaliiton paikallisyhdistys ja toiminta-alueena on Kuopion talousalue. Seuran toiminta on tavoitteellista ja vapaaehtoista puutarhatietouden jakamista.

Share This