Kuopion Puutarhaseura ry järjestää keskiviikkona 30.5. klo 18-20 taimienvaihto ja -myyntitapahtuman Savon koulutuskuntayhtymän, Toivalan metsäkoulun pihalla. Tilaisuuteen voi kuka tahansa tuoda itse kasvattamiaan kesäkukkien ja vihannesten taimia sekä perennojen eli monivuotisten kukkien jakotaimia. Taimien purkkiin tulee laittaa taimen nimi. Taimia vaihdetaan, mutta ei hätää, jos sinulla ei ole taimia tuotavaksi, voit myös ostaa sieltä edullisesti itsellesi kesän kukkien sekä hyötykasvien taimiruukkuja. Tervetuloa mukaan – kerro tilaisuudesta myös naapureillesi ja ystävillesi.
Kaupanpäällisiksi saat neuvoja ja vinkkejä puutarha-asioihin.
Jaettu puutarhailo on kaksinkertainen ilo. Tervetuloa!

Taimenvaihto Mainos

Info

c/o Anja Rämö
Vehmasmäentie 156
70870 Hiltulanlahti

Ota yhteyttä

Puutarhaseura on Puutarhaliitto ry:n jäsenjärjestö.

Rekisteriseloste

Lyhyesti

Kuopion Puutarhaseura ry on perustettu vuonna 1923. Seura on valtakunnallisen Puutarhaliiton paikallisyhdistys ja toiminta-alueena on Kuopion talousalue. Seuran toiminta on tavoitteellista ja vapaaehtoista puutarhatietouden jakamista.

Share This