Kuopion puutarhaseura, Savon Martat, Hyötykasviyhdistyksen Kuopion alueosasto ja Kuopion kansalaisopisto järjestävät perinteisen Puutarhapäivän kotipuutarhureille la 23.3. klo 9-14.30 Kuopion kansalaisopistolla, Puistokatu 20, Kuopio. Päivän luennoitsijana toimii Fm, biologi Leena Luoto aiheesta Tavan vai tarpeen vuoksi, helppoa lunnonmukaista puutarhanhoitoa. Luento toistetaan kaksi kertaa samansisältöisenä. Tilaisuus on kaikille avoin ja siellä on esittelypisteitä sekä kahvila auki.  Pääsymaksu on 2 €.  Puutarhapäivän tarkka ohjelma löytyy alta olevasta linkista. Tervetuloa !

Puutarhapäivä Kotipuutarhureille Esite 11.1.2019 (1)

 

Info

c/o Anja Rämö
Vehmasmäentie 156
70870 Hiltulanlahti

Ota yhteyttä

Puutarhaseura on Puutarhaliitto ry:n jäsenjärjestö.

Rekisteriseloste

Lyhyesti

Kuopion Puutarhaseura ry on perustettu vuonna 1923. Seura on valtakunnallisen Puutarhaliiton paikallisyhdistys ja toiminta-alueena on Kuopion talousalue. Seuran toiminta on tavoitteellista ja vapaaehtoista puutarhatietouden jakamista.

Share This