Puutarhaliiton kesätapaaminen järjestetään 12.8.2018 Karkkilassa. Tilaisuudessa on paljon nähtävää ja koettavaa. Kuopion puutarhaseura ei järjestä sinne yhteistä retkeä, mutta jokainen voi kerätä oman porukkansa ja osallistua siten kesäiseen puutarhatapahtumaan. Lisätietoja ja mahdolliset ilmoittautumiset

Sähköposti karkkilanpuutarhayhdistys@gmail.com tai sihteeri Marjukka Kaakkola, p. 040 5076728 tai facebook: https://www.facebook.com/groups/karkkilanpuutarhayhdistys

Lisätietoja Puutarhaliiton kesätapaamisesta tästä.

Info

c/o Anja Rämö
Vehmasmäentie 156
70870 Hiltulanlahti

Ota yhteyttä

Puutarhaseura on Puutarhaliitto ry:n jäsenjärjestö.

Rekisteriseloste

Lyhyesti

Kuopion Puutarhaseura ry on perustettu vuonna 1923. Seura on valtakunnallisen Puutarhaliiton paikallisyhdistys ja toiminta-alueena on Kuopion talousalue. Seuran toiminta on tavoitteellista ja vapaaehtoista puutarhatietouden jakamista.

Share This