Tule tutustumaan ja hakemaan ideoita Inkilänmäen kaupunkiviljelyn tilaisuuksista, jotka ovat avoimia kaikille! Kesälle on jo sovittu viisi tilaisuutta, joissa on käytännön neuvontaa ja opastusta. Aiheet ovat laatikkoviljelmän perustamisesta sadonkorjuuseen saakka ja ensimmäinen tilaisuus on 28.5.2018, jolloin perustetaan laatikkoviljelmä. Jos innostuit enemmän, niin tule myös mukaan viljelyryhmään!

Lisätietoa kaupunkiviljelyn tilaisuuksista löydät tästä.

 

Info

c/o Anja Rämö
Vehmasmäentie 156
70870 Hiltulanlahti

Ota yhteyttä

Puutarhaseura on Puutarhaliitto ry:n jäsenjärjestö.

Rekisteriseloste

Lyhyesti

Kuopion Puutarhaseura ry on perustettu vuonna 1923. Seura on valtakunnallisen Puutarhaliiton paikallisyhdistys ja toiminta-alueena on Kuopion talousalue. Seuran toiminta on tavoitteellista ja vapaaehtoista puutarhatietouden jakamista.

Share This